نمایش دادن همه 13 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

دندان گیر مایع دار

متن جایگزین: دندان گیر مایع دار

معمولاً رویش دندان نوزادان از ۶ ماهگی شروع می‌شود. پس اگر نوزاد چند ماهه دارید، کم کم باید منتظر دندان درآوردن او باشید. رویش دندان‌ها با ناراحتی‌هایی مانند التهابات لثه، درد و خارش لثه همراه است. به همین دلیل، طی دوران رویش دندان‌ها، نوزاد دوست دارد یک شیء سفت را با لثه‌های خود فشار دهد تا درد آن تسکین یابد. دندان گیر مایع دار بهتری راه حل برای تسکین درد و خارش لثه نوزاد است و او را از کلافگی ناشی از التهابات لثه رها می‌سازد.

انواع دندان گیر نوزاد کدام‌اند؟

ماده سازنده دندان گیر، اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا به طور مسقیم با دهان کودک در ارتباط است. دندان گیرها انواع مختلفی دارند؛ مانند ژله‌ای، سیلیکونی، چوبی، پارچه‌ای و پلاستیکی.

بهتر است به سراغ دندان گیرها پلاستیکی نروید، زیرا در اغلب آن‌ها از ماده‌ای به نام BPA استفاده می‌شود که برای نوزاد بسیار خطرناک است. دندان گیرهای سیلیکونی، ژله‌ای و چوبی، بهترین مدلی هستند که می‌توانید تهیه کنید.

متن جایگزین: خرید دندان گیر مایع دار

برخی از دندان گیرها، مایع خنک کننده‌ای دارند که باعث خنک کردن لثه و در نتیجه تسکین خارش و درد آن می‌شوند. دندان گیر مایع دار از جنس سیلیکونی و ژله‌ای یکی از بهترین انواع دندان گیرها است. البته فراموش نکنید که این دندان گیرها را نباید در مقابل حرارت قرار دهید. همچنین می‌توانید برای تسکین بیشتر التهاب لثه، دندان گیر را داخل یخچال قرار دهید.

دندان گیر مایع دار چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

زمانی که می‌خواهید دندان گیر خوبی بخرید، باید به نکاتی توجه کنید که عبارت‌اند از:

  • دستگیره دندان گیر باید برای دست کودک مناسب باشد؛
  • درد لثه‌ها را در زمان رویش دندان‌ها تسکین دهد؛
  • دندان گیر مایع دار را می‌توان در یخچال قرار داد تا سرد شده و خارش لثه‌ها را تسکین دهد؛
  • باید از مواد بهداشتی با گرید غذایی تولید شده باشد؛
  • به هیچ عنوان نباید مواد خطرناکی مانند BPA داشته باشد.