نمایش دادن همه 4 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

قنداق خوری چیست و از آن چه استفاده‌ای می‌شود؟

اینکه تا به حال اسم قنداق خوری به گوشتان خورده است یا نه را نمی‌دانم، ولی قنداغ خوری که به دارو خوری هم معروف است، یک نوع شیشه شیر می‌باشد؛ البته کوچک‌ترین سایز شیشه شیر!! حالا اینکه از قنداق خوری چه استفاده‌ای می‌شود را در ادامه این مقاله خواهید خواند.

کاربرد قنداق خوری چیست؟

قنداق خوری برای نوزادان تازه به دنیا آمده استفاده می‌شود؛ به این خاطر که نوزادان در ابتدای تولد، بیشتر از 60 تا 90 میلی‌لیتر شیر نمی‌توانند بخورند. البته از قنداق خوری برای آب قند یا دارو هم استفاده می‌شود. وقتی نوزاد شما خیلی کوچک است، دارو دادن و یا قطره آهن خوراندن به او، سخت‌ترین کار ممکن است؛ این موضوع را پدرها و مادرها به خوبی درک می‌کنند. جایی که نوزاد شما، باید دارو مصرف کند و یا قطره آهن بخورد ولی اصلا میل و رغبتی به خوردن آن‌ها ندارد، قنداق خوری وارد عمل می‌شود.

با وجود قنداق خوری، دارو و قطره آهن به نوزاد خوراندن، مثل شیر دادن به او راحت می‌شود.

قنداق خوری‌ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

قنداق خوری که اخیرا به سبد خرید سیسمونی نوزاد اضافه شده است، با وجود کوچکی و حجم کمی که دارد، کاربردش بسیار به چشم می‌آید.

  • این محصولات باید عاری از هرگونه مواد مضر شیمیایی مثل BPA ها باشند.
  • معمولا پلی استر هستند و جنس سر شیشه آن‌ها نیز از سیلیکون است.

سایز سر شیشه این قنداق خوری‌ها، یک است و برای نوزادان تازه به دنیا آمده مناسب است

قنداق خوری

قنداق خوری

نکاتی برای استفاده از قنداق خوری:

  • قنداق خوری برای نوزادان تازه به دنیا آمده و حتی بزرگتر قابل استفاده است
  • برای نوزادان تازه به دنیا آمده به عنوان شیشه شیر و برای کودکان به عنوان داروخوری استفاده می‌شود
  • برای آنکه به سقف دهان نوزادان آسیب نرسد، بهترین راه برای دارو دادن استفاده از قنداق خوری است.
  • برای آنکه نوزاد مزه دارو را متوجه نشد و آن را به بیرن از دهانش برنگرداند، بهتر است که سر شیشه را به ته حلق او ببرید تا سریع دارو را ببلعد و نتواند آن را برگرداند.
  • از این شیشه شیرهای کوچک برای آبمیوه دادن به کودک هم می‌توان استفاده کرد.
  • قابل استریل کردن هستند
  • قابل شستشو در ماشین ظرفشویی و گرم کردن در مایکروویو هستند

دارای یک درپوش پلاستیکی برای سرشیشه هستند تا سرشیشه تمیز و بدون میکروب بماند.

قنداق خوری

قنداق خوری

تفاوت قنداق خوری با شیشه شیر چیست؟

شیشه شیر همان‌طور که از اسمش پیداست، مخصوص شیر دادن به کودک است. سایزها و حجم‌های مختلف دارد و برای سنین مختلف، از بدو تولد تا 2 سالگی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته غیر از شیر، برای آبمیوه و سایر مایعات مورد نیاز برای کودک نیز استفاده می‌شود.

شیشه شیرها، از جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند؛ شیشه شیر سیلیکونی، شیشه شیر شیشه‌ای، شیشه شیر پلاستیکی و شیشه شیر طلقی از انواع شیشه شیرها هستند.

سر شیشه‌ها نیز از جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند؛ سیلیکونی، پلاستیکی و لاتکس!

قنداغ خوری نیز نوعی شیشه شیر است؛ البته سایز قنداغ خوری‌ها معمولا 60 میلی‌لیتر هستند و برای شیر دادن به نوزاد از بدو تولد مناسب هستند.

البته از قنداق خوری به عنوان داروخوری هم استفاده می‌شود؛ داروهایی مثل داروهای سرماخوردگی، شربت‌های ضد سرفه و البته داروهای ویتامین و قطره‌های آهن!!

بعضی دارو‌ها هستند که به صورت قرص می‌باشند و باید در آب حل شوند. اینجور داروها که معمولا تلخ و بدمزه هم هستند، برای کودکان خوردنشان اصلا خوشایند نیست! این مدل داروها را با آبمیوه می‌توان مخلوط کرد و با این قنداق خوری به کودک خوراند.

قنداغ خوری‌ها دارای سر شیشه سیلیکونی هستند که برای لثه و دندان کودک هیچ ضرری ندارد. این سر شیشه‌ها به سقف دهان می‌چسبند و میزان جریان این سرشیشه‌ها کم است و برای نوزادان تازه به دنیا آمده بسیار مناسب است.

روی سرشیشه این قنداق‌خوری‌ها، یک سرپوش پلاستیکی وجود دارد که آن‌ها را از گرد و خاک و میکروب‌ها حفظ کند. جنس بدنه این قنداق خوری‌ها از جنس پلی استر می‌باشد.

سخن آخر:

قنداق‌خوری‌ها با اینکه به تازگی شناخته شده‌اند و در سیسمونی نوزادها جای خودشان را باز کرده‌اند، اما بسیار کارآمد و ضروری هستند. نوزادها در بدو تولد بسیار ظریف، ضعیف و حساس هستند و باید برای‌ راحتی آن‌ها، شرایط را فراهم کنید.

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که حتما اقدام به خرید قنداق‌ خوری برای نوزادتان کنید. انواع و اقسام قنداق خوری را در سایت مادران مشاهده نمایید و تجربه خرید آنلاین با اطمینان خاطر را برای خود فراهم نمایید.