نمایش دادن همه 15 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

حتما تا به حال دیده‌اید که نوزادان، به جویدن، تکه تکه کردن و در دهان کردن هر چیزی که در اطرافشان هست، علاقه دارند. این علاقه وقتی که نوزاد در حال دندان درآوردن است، بیشتر هم می‌شود؛ چرا که لثه‌هایشان درد می‌گیرد و کودکان دنبال راه حلی هستند که این درد را کم کنند؛ خب! چی بهتر از کاری که عاشقش هستند!؟ یعنی جویدن اسباب‌بازی‌هایشان!!

دندان‌گیر نوزاد چیست؟

دندان‌گیرها، چیز عجیب و غریبی نیستند؛ بلکه اسباب‌بازی‌هایی هستند که مخصوص جویدن کودک ساخته شده‌اند. دندان‌گیرها از نظر بافت، جنس نه خیلی نرمی دارند و نه خیلی سفت!! جنس آنها یا از پلاستیک است یا سیلیکون و یا چوب، که البته نوع چوبی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دندان در آوردن نوزاد، برای والدین‌شان ترسناک و پر از حس دلشوره است. درست زمانی که کودک حدودا یک ساله می‌شود، دندان درآوردن او همراه با تب کردن شروع می‌شود. معمولا والدین تا متوجه تب کودک می‌شوند، اولین احتمالی که می‌دهند دندان درآوردن فرزندشان است.

کاربرد دندان‌گیر نوزاد

یکی از کاربردهای دندان‌گیر، تسکین درد لثه‌های حساس کودک است. اگر یادتان باشد، زمانی که خود شما دندان‌های شیری‌تان ریخته بود و منتظر درآمدن دندان‌های اصلی خود بوده‌اید، این درد را کم و بیش تجربه کرده‌اید؛ البته نوزادان درد بیشتری می‌کشند و چون کودک هستند آستانه تحمل دردشان پایین است، به همین دلیل بیشتر هم اذیت می‌شوند!! پس خرید دندان‌گیر نوزاد، برای آنکه درد کمتری را تحمل کند، ضروری است.

دقیقا مانند تفاوت‌هایی که بین اشخاص مختلف وجود دارد، کودکان نیز همینطور هستند و هر کودکی ممکن است از دندان‌گیری خوشش بیاید که کودک دیگر از آن متنفر است!!

بعضی از مدل‌های دندان‌گیر را می‌شود داخل یخچال نگهداری کرد! این مدل، چون داخل یخچال سرد می‌شوند، مانند کمپرس سرد عمل می‌کنند و مسکن های قوی‌تری هستند. البته باید مواظب باشید که زیاد یخ نزنند؛ زیرا ممکن است به خاطر سردی بیش از اندازه لثه‌های کودک آسیب ببینند.

دندان گیر نوزاد

دندان گیر نوزاد

چرا کودکان از دندان‌گیر استفاده می‌کنند؟

کودکان فقط زمانی که دندان ندارند و یا تازه دندان‌هایشان در حال درآمدن است، به جویدن وسایل و اسباب‌بازی‌ها علاقه ندارند؛ بلکه حتی زمانی که دندان درآوردن، باز هم هر چیزی که به دستشان بیاید داخل دهانشان می‌برند و شروع به جویدنش می‌کنند. پس اگر روزی روزگاری از خواب بیدار شدید و جای دندان‌های کوچولوی خودتان را روی پتو، بالشت، میوه‌های مصنوعی، میوه‌های طبیعی و حتی دست خودتان دیدید اصلا تعجب نکنید!!

حالا اینکه چرا کودکان از دندان‌گیر استفاده می‌کنند را بهتری متوجه می‌شوید؛ در درجه اول به خاطر حفظ سلامت لثه و دندان‌های خودشان و در درجه بعدی نجات یافتن وسایل مختلف از دست دندان‌های ریز و تیز آن‌ها!!!

محصول پیشنهادی: ظرف نگهداری شیر مادر

چه دندان‌گیری بخریم بهتر است؟

اینکه کدام نوع، شکل، طرح یا رنگ بهتر است که برای کودک‌تان خریداری کنید، چیزی است که کمی سلیقه‌ای به حساب می‌آید. البته این‌که چه نوع و چه شکلی باشد را باید طوری انتخاب کنید که کودک شما با آن راحت باشد و بتواند بدون دردسر از آن استفاده کند؛ اگر مدلی که انتخاب می‌کنید، در دست کودک‌تان درست جای نگیرد و یا خیلی بزرگ یا کوچک باشد، باعث می‌شود که خیلی زود فرزندتان آن را کنار بگذارد و دیگر به سراغش نرود.

اگر دندان‌گیر شما خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد، ممکن است خطرات جانی برای فرزندتان به وجود بیاورد؛ خطراتی مانند خفگی و یا درد در قسمت فک کودک!!

پس سایز مناسب با دهان نوزادتان بخرید؛ ترجیحا شکل دایره‌ای دندان‌گیر‌ها را خریداری کنید؛ چرا که این مدل‌ها راحت‌تر در دستان فرزندتان قرار می‌گیرند و او به راحتی می‌تواند آن‌ها را داخل دهانش برده و تا می‌تواند بجود.

حتما از نوع بدون فتالات و BPA انتخاب کنید تا خطرات مسمومیت با مواد شیمیایی برای فرزندتان پیش نیاید. هر رنگی که انتخاب می‌کنید، مهم نیست فقط مطمئن شوید که رنگ به کار رفته در دندان‌گیر غیر سمی است.

دندان‌گیر دست دوم به هیچ عنوان نخرید!! شاید این حرف ما خنده‌دار باشد و با خودتان بگویید که دندان‌گیر را هیچ کسی دست دوم نمی‌خرد!! بله، ممکن است که در حال حاضر هیچ کس قصد دست دوم خریدن را نداشته باشد ولی ما این نکته را می‌گوییم برای آن یک هزارم درصدی که شاید ندانند که این کار درست نیست!!

بهداشت را هم که نادیده بگیریم، باید بدانید که استانداردهای تولید این نوع وسایل در طی سال‌ها تغییرات زیادی داشته‌اند و نمی‌توان فرزندان امروز را با تجهیزات دیروز بزرگ کرد. هر ساله استانداردهای بیشتری رعایت شده است و در مواد تشکیل دهنده دندان‌گیرها دقت بیشتری صورت گرفته تا مواد شیمیایی، مضر و سمی از بافت این محصولات حذف شوند. به راحتی دنداگیر نوزاد را به بند پستانک آویزان کنید و همیشه آن را در دسترس فرزندتان قرار بدهید.

دندان گیر نوزاد

دندان گیر نوزاد

چگونه دندان‌گیر کودک را تمیز کنیم؟

دندان‌گیرها، به این خاطر که مرتبا در دهان کودک شما می‌روند باید تمیز بمانند؛ اگر به تمیز کردن آنها اهمیت ندهید، به احتمال زیاد فرزندتان را در برابر سیل عظیمی از میکروب‌ها قرار می‌دهید که مستقیما وارد دهان، گلو و معده آن‌ها می‌شوند مخصوصا اگر کودکان دیگری نیز در اطراف فرزندتان وجود داشته باشد.

پس یک برنامه تمیزکاری برا دندان‌گیرها و تمامی اسباب‌بازی‌هایی که فرزندتان داخل دهانش می‌کنید، داشته باشید. به محض اینکه دندان‌گیر فرزندتان روی زمین افتاد با استفاده از یک دستمال ضدعفونی کننده آن را تمیز کنید. اسباب‌بازی‌هایش را مرتبا با آب و صابون بشویید. البته اگر وقت برای شستشوی اسباب‌بازی‌ها با دست ندارید، می‌توانید آنها را در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی نیز قرار دهید. انواع و اقسام دندان گیر با کیفیت را می‌توانید در سایت مادران مشاهده نمایید و بعد از مقایسه و بررسی هر کادم بهترین نوع دندان گیر مناسب فرزند خود را انتخاب نمایید.