سیسمونی

چه شیردوشی خوبه که بخریم ؟ راهنمای کامل شیردوش برقی و دستی

شیردوش

چه شیردوشی خوبه که بخریم ؟ 

راهنمای کامل انتخاب شیردوش برقی و شیردوش دستی

از گذشته تاکنون پدر و مادر شدن یکی از سخت ترین کارهایی بود که افراد تصمیم به انجام آن میگرفتند. در واقع مسئولیتی که این نقش ها برای آنها به وجود می آورد تا آخر عمر با آنها همراه خواهد بود. اما چیزی نمیتواند به اندازه خرید سیسمونی لذت بچه دار شدن را در وجود پدر و مادرها به وجود آورد. . مسلما نگاه کردن به تمامی لباس های کوچک و فندقی که در فروشگاه ها وجود دارد این حس را دو چندان می کند. همانطور که میدانید خرید وسایل سیسمونی کار بسیار سختی است اینکه شما بتوانید خرید مناسبی داشته باشید. حتی انتخاب وسایلی که نوزادتان به آن نیاز دارد نیز در آن برهه از زمان بسیار سخت می شود زیرا شما در نظر دارید که بهترین ها را برای او تهیه کنید. از همین رو در این مقاله ما در نظر داریم تا توضیحات کاملی در رابطه با انتخاب و خرید شیردوش که یکی از وسایل مورد نیاز و بسیار حیاتی برای مادران می باشد را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اگر از بد فرم شدن سر نوزاد خود نگران هستید از صفحه ی بالش فرم دهی نوزاد بازدید بفرمایید

اهمیت شیر مادر

همانطور که میدانید شیر مادر بهترین غذای ممکن برای نوزاد می باشد تا او را از انواع بیماری ها مصون نگه دارد. شیر مادر تمامی ویتامین های مورد نیاز بچه را در ۶ ماه اول زندگی برای او تامین کرده و همچنین او را از انواع بیماری ها مصون نگه میدارد. همچنین طی تحقیقاتی زیادی که انجام شده پزشکان به این نتیجه رسیده اند که ضریب هوشی کودکانی که از شیرمادر تغذیه می کنند به طور متوسط ۸ واحد بیشتر از کودکانی است که با شیرخشک تغذیه می شوند، اسید های چرب اشباع نشده با زنجیره ی طولانی ،که در شیر مادر به مقدار فراوان وجود دارند مسئول این امر هستند، کمبود این اسید ها در شیر خشک ممکن است بر نوزادانی که با این ماده تغذیه می شوند،تاثیر منفی بگذارد. علاوه بر این نوزادانی که شیر مادر میخورند راحت تر و با آرامش بیشتری به خواب می روند و در نتیجه از کمتر در معرض بیماری های عفونتی قرار میگیرند و در بزرگسالی نیز،در برابر ابتلا‌ به بیماری ‌هایی مانند آسم و آلرژی، دیابت، التهاب روده، سرطان، چاقی و بیماری‌های قلبی و عروقی و گوارشی ایمن ترند.

برای مشاهده صفحه ی خرید آویز تخت نوزاد و کودک بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( خرید آویز تخت نوزاد )

شیردوش

شیردوش

همه ی ما میدانیم که شیردادن به فرزند یک تجربه بسیار شگفت انگیزیست که مادران آن را پشت سر میگذارند. زیرا هر لحظه عشقی که بین آنها از بدو تولد به وجود آمده بیشتر شده و گویی به جان آنها رسوخ پیدا می کند. زمانی که نوزاد متولد می شود پزشکان توصیه می کنند که در همان ساعات اولیه به فرزند خود شیر دهند تا هم مادر و هم نوزاد روش صحیح قرار دادن سینه در دهان نوزاد را فرا گیرند. اما مسلما مادران زیادی را دیده اید که پس از گذشت مدتی با زخم هایی بر روی نوک سینه و سایر مشکلات در هنگام شیردهی مواجه شده اید. این مسئله یکی از اصلی ترین دلایل بروز این اتفاق این است که مادران روش صحیح شیردهی را به خوبی نمی دانند. از همین رو با توجه به پیشرفت هایی که رخ داده همواره راهی برای حل این مشکلات وجود دارد استفاده از سر شیشه و یا شیردوش در این مواقع می تواند بسیار کاربردی باشد. بخصوص شیردوش که امروزه با توجه به شاغل بودن بسیاری از مادران کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است.

برای بازدید از صفحه ی خرید آغوشی نوزاد بر روی لینکی که برای شما قرار داده ایم کلیک کنید ( خرید آغوشی نوزاد )

شیردوش به آنها این اجازه را می دهد تا شیر خود را برای نوزاد ذخیره کرده و در زمانی که فرزندانشان احساس گرسنگی کردند از شیر مادر خود تغذیه کنند و دیگر به سراغ خرید شیر خشک نروند. در حقیقت شیردوش یاری دهنده مادران شیرده است.

نکاتی در رابطه با شیردوش

اگر تصمیم دارید که از شیردوش برای تغذیه فرزندتان استفاده کنید لازم است نکاتی را در این رابطه برای شما بازگو کنم. هنگامی که از شیردوش استفاده می کنید باید به این مسئله واقف باشید که شیرمادر را تنها میتوان تا ۶ ساعت در محیط و دمای اتاق نگهداری کرد. همچنین اگر تصمیم به نگهداری در یخچال دارید تا ۲ روز مفید می باشد. شیردوش کار را برای مادران راحت کرده است آنها میتوانند شیر خود را به صورت دستی و یا با کمک شیردوش برقی بدوشند و در یخچال نگهداری کنند.

اگر شما هم به دنبال یک گهواره نوزاد با کیفیت و زیبا هستید میتوانید بر روی لینک خرید گهواره نوزاد کلیک کنید

شیر دوش دستی فیلیپس اونت به شما این امکان را میدهد تا نهایت بهداشت را رعایت کنید. چند نکته دیگر لازم است در رابطه با شیردوش در اختیار شما قرار دهیم اعم از اینکه شیردوش توسط سازمان غذا و داروی جهانی مورد تایید قرار گرفته است و علاوه بر در اختیار قرار دادن راحت شیر برای فرزندان، مزایایی را برای مادران به همراه خواهد داشت. در واقع شیردوش به نگهداشتن ذخیره شیر مادر، اتصال مجاری شیر به دهان نوزاد و بیرون آوردن نوک سینه‌هایی که صاف و برعکس هستند کمک می کند و همچنین نوزاد شیرخوار راحت‌تر  می تواند سینه مادر را بگیرد. علاوه بر این با توجه به اینکه پیشرفت هایی صورت گرفته امروزه  بعضی از شیردوش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مکیدن نوزاد شیرخوار را تقلید می کنند.

شیردوش

انواع شیردوش

اکنون به جذاب ترین بخش توضیحات شیردوش. اینکه چند نوع شیردوش وجود دارد و هرکدام با توجه به ویژگی هایی که دارند چگونه میتوان از آنها استفاده کرد. مسلما شنیده اید که شیردوش هم به صورت برقی و هم به صورت دستی وجود دارد. اما همیشه این سوال از جانب مادران مطرح می شود که شیردوش برقی بهتر است یا دستی؟ باید بدانید پاسخ دادن به این سوال به معیارهای شما بستگی دارد. برای اینکه بتوانید معیارهای خود را برای انتخاب شیردوش پیدا کنید و بهترین شیردوش را خریداری کنید در نظر داریم تا در رابطه با شیردوش برقی و دستی توضیحاتی ارائه دهیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

همچنین میتوانید از صفحه ی خرید بالش شیردهی نوزاد نیز بازدید بفرمایید ( خرید بالش شیردهی نوزاد )

شیردوش برقی

شیردوش

شیر دوش برقی یکی از انواع شیردوش ها می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر مادران دلیل استفاده از آن را سهولت در استفاده و همچنین کارآیی بالای آن را عنوان می کنند. در واقع مادرانی که به دلیل رفتن به سرکار و داشتن چندقلو باز هم تمایل دارند که از شیرخود برای تغذیه فرزندانشان استفاده کنند معمولا از شیردوش های برقی یا باتری دار استفاده می کنند زیرا این امکان برای آنها فراهم می شود که از هر دو سینه خود در یک زمان شیر بدوشند. اگر بخواهیم به دیگر مزایای شیردوش برقی اشاره کنیم باید به سه حالت مختلف شیردهی آن اشاره کنیم. همچنین بالشتکی که در این شیردوش ها تعبیه شده و فرایند دوشیدن شیر را بهتر می کند و هم نوعی احساس گرما و ماساژ را در مادران به وجود می آید. اما همانطور که میدانید هر چیزی علاوه بر مزایایی که دارد معایبی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. یکی از اصلی ترین دلایلی که مادران به سراغ شیردوش های برقی نمیروند هزینه بالای آن می باشد اما باید دقت داشته باشید اگر تصمیم دارید به سرکار خود برگردید و یا بچه را پس از مدتی به کسی بسپارید و یا «نگرانی از بابت گران بودن این محصول نسبت به محصولات مشابه و ارزانتر ندارید »استفاده از شیشه را به نوزاد خود از خیلی قبل تر ها آغاز کنید و بهترین زمان آن زمانیست که نوزاد شما در هفته ی سوم و یا چهارم تولد خود قرار دارد. معمولا اگر دیرتر اقدام کنید این امکان وجود دارد که او دیگر شیشه را قبول نکند.

برای مشاهده صفحه ی تشک های آنتی رفلاکس نوزاد بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( خرید تشک آنتی رفلاکس )

شیردوش دستی

شیردوش

شیر دوش دستی یکی دیگر از انواع شیردوشی می باشد که میتوانید برای فرزندان خود تهیه کنید. استفاده از شیردوش دستی بسیار راحت تر از نوع برقی آن می باشد و همچنین به دلیل طبیعی بودن آن نوزادان راحت تر آن را قبول می کنند. در رابطه با شیردوش دستی باید به شما بگوییم که بسیار ارزان تر، کوچک تر و همچنین کم صدا تر و سبک تر می باشد. اگر شما علاقه‌مند هستید که در حالی که نوزاد یک طرف را می‌مکد طرف دیگر را بدوشید، احتمالاً نوزاد سکوت شیردوش دستی را به سر و صدای شیردوش برقی ترجیح می‌دهد. از تمایل دارید که در رابطه با شیردوش دستی توضیحات بیشتری را خدمت شما ارائه دهیم لازم به ذکر است که بگوییم شیردوش دستی دوشیدن شیر را به طور قابل ملاحظه ای بسیار آهسته انجام می دهد البته باید بدانید با توجه به دستگاهی که تهیه کرده اید تا چه میزان میتوانید آن را فشار دهید. بعضی از مادران به سختی می‌توانند حتی قطره ‌ای شیر با کمک شیردوش دستی بدوشند. عده ای نیز معتقدند که شیردوش ‌های دستی نمی‌توانند سینه‌ ها را به طور کامل خالی کنند که در نتیجه میزان ترشح شیر کاهش خواهد یافت. برخی از مادران ابراز می‌دارند که دستشان در اثر پمپ زدن خسته می‌شود.

خرید سبد لباس نوزاد تریکو ، برای مشاهده محصولات بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( خرید سبد لباس نوزاد )

 

اجزای تشکیل دهنده شیردوش

تاکنون تنها در رابطه با اهمیت و دلایل استفاده از شیردوش برای شما توضیحاتی ارائه دادیم آیا به این مسئله فکر کرده اید که شیردوش به چه شکلی است؟ با اجزای تشکیل دهنده آن آشنایی دارید؟ اگر این قسمت از شیردوش برای شما در ابهام قرار دارد میتوانید در این قسمت ما را همراهی کنید زیرا در نظر داریم تا توضیحاتی برای شما شرح دهیم.

نکته اولی که وجود دارد این است که تمامی شیردوش ها از چند بخش اساسی تشکیل شده اند. قسمت اول که پوشش سینه ای می باشد به شکل مخروط می باشد که در ابتدا نوک سینه و اطراف قسمت رنگی سینه را مورد پوشش خود قرا می دهد. قسمت دوم به بخش پمپ آن برمیگردد. این قسمت از آن به عنوان یک محفظه ی مجوف و نرم یاد می کنند که با کمک آن شیر به بیرون کشیده می کشد. در واقع این پمپ به قسمت پوشش دهنده سینه در شیردوش وصل می شود دقت داشته باشید معمولا این تیوپ که از جنس پلاستیک می باشد. و حال نوبت به ظرف شیر می باشد. این ظرف قابلیت جدا شدن دارد و در زیر قسمت پوشش دهنده سینه شیردوش قرار گرفته است. هنگامی که شیر پمپ زده می شود در این ناحیه جمع آوری شده و سپس میتواند در اختیار نوزادان و کودکان قرار گیرد. نکته ی دیگری که در رابطه با اجزای تشکیل دهنده شیردوش وجود دارد این است که ظرف شیر هم میتواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد و هم به عنوان ظرف یکبار مصرف دور ریخته شود این به سلیقه شما و همچنین بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید بستگی دارد.

هنگام خرید شیر دوش باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکته ی دیگری که در رابطه با شیردوش ها وجود دارد این است که اصلی ترین ویژگی و نکاتی که در رابطه با آنان هنگام خرید باید توجه شود چیست؟ در این قسمت میخواهیم به شما معرفی کنیم که مواردی مانند قابلیت تنظیم، کارآیی و سهولت استفاده از مهم ترین ویژگی های یک شیردوش می باشد که باید به آن توجه کنید که هر کدام از آنها توضیحاتی دارند.

قابلیت تنظیم: در نظر داریم تا این ویژگی را با شرح یک مثال ارائه دهیم. فرض کنید که در حال دوشیدن شیر خود هستید ولی فشار زیادی بر روی سینه های شما وارد می شود آیا به این فکر نمیکنید که کم کردن میزان مکش می توانست در کاهش درد و فشار بر روی سینه های شما موثر باشد. از همین رو سعی کنید شیردوشی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم پمپ خلا را داشته باشد. این مسئله یکی از مهمترین نکات می باشد.

کارآیی: اگر وقت برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است باید به شما بگوییم که در تمامی مادران این نکته مشترک است. از همین رو توصیه می شود در صورتی که میتوانید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید و شیردوشی را خریداری کنید که تعداد مکش آن در هر دقیقه زیاد بوده و همچنین این توانایی را دارد که شیر بیشتری را بدوشد. شیردوشی که بتوان با آن در آن واحد هر دو سینه را دوشید زمان دوشیدن را به کمتر از نصف می رساند. دوشیدن هر یک از سینه ها به طور جداگانه تقریبا ۳۰ دقیقه طول می کشد ولی دوشیدن همزمان حدوداً ۱۲ دقیقه بطول می انجامد، چرا که بعلت تخلیه کامل هر دو سینه تولید شیر را تحریک می کند.

سهولت استفاده: همواره سعی کنید شیردوشی خریداری کنید که استفاده از آن و همچنین شستشوی آن و از همه مهم تر سوار کردن و بستن آن راحت و آسان باشد. اگر می خواهید آن را با خود به جاهای دیگر حمل کنید باید یک نوع جمع وجور را بخرید که جعبه ای مناسب دارد و یا یک جعبه جداگانه برای آن تهیه کنید.

اگر به دنبال اطلاعت بیشتری در مورد خرید سیسمونی نوزاد هستید میتوانید در بخش بلاگ سایت مقالات مفید بیشتری را مشاهده بفرمایید. اینجا کلیک کنید

اگر هم قصد خرید سیسمونی نوزاد را دارید و یا احتیاج به اطلاعات درباره محصولات دارید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی مادرآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.