مهم ترين نكاتي كه بايد درباره سه ماهگي نوزاد خود بدانيد

مهم ترين نكاتي كه بايد درباره سه ماهگي نوزاد خود بدانيد

وقتی صحبت از سه ماهگی نوزاد می شود باید بدانید که این ماه یک ماه شگفتی ساز برای نوزادان محسوب می شود. در واقع در این ماه شما متوجه می شوید که فرزندتان درک بیشتری از اطراف خود دارد و همچنین احساسات جدیدی از خود نشان می دهد. در واقع او در تلاش است تا با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند، تجربه جدید کسب کند و بازی های جدیدی انجام دهد. در سه ماهگی نوزاد مشاهده خواهید کرد که فرزندتان دست خود را به سمت دهانش می برد و تلاش می کند برای کنترل از دست های خود استفاده کند هر چند در این کار موفق نمی شود اما او در حال تمرین برای روزهای آینده اش می باشد.

همچنین در سه ماهگی شما میبینید که فرزندتان در حال برقراری ارتباط با شماست و تلاش می کند این ارتباط را در ابتدا به صورت بدنی آغاز کند و یک تجربه فوق العاده شیرین را برای شما پدید می آورد. اگر در نظر دارید که این ارتباط را افزایش دهید میتوانید از ماساژ دادن او شروع کنید همچنین صحبت کردن با کودک میتواند هم در گفتار و هم در برقراری ارتباط نقش بسیار زیادی داشته باشد. استفاده از اسباب بازی برای کودک بسیار مفید می باشد شاید در سه ماهگی نوزاد درک درستی از اسباب بازی نداشته باشد اما میتواند کمک کند تا او اصولی همچون ضربه زدن و افتادن را درک کند. اینکه میبینید او هنگام بازی کردن با اسباب بازی سروصدا ایجاد می کند در واقع او در حال تمرکز بر روی یادگیری مهارت جدیدش می باشد.

خواب نوزاد در سه ماهگی

مسلما فرزند شما از زمانی که او را وارد خانه کرده اید تاکنون تغییرات زیادی کرده است و شما این تغییرات را در سه ماهگی به وضوح میتوانید ببینید. یکی از بارزترین این تغییرات خواب در سه ماهگی نوزاد می باشد. شما به وضوح میبینید که او خواب منظم تری را تجربه می کند و ب مرور در طی شب بیشتر در خواب است و تقاضای کمتری برای شیر دارد ولی در عوض در طی روز ساعات بیشتری را بیدار می ماند. شما باید این را نشانه ای از تنظیم خواب نوازدتان بدانید. همچنین باید به این مسئله واقف باشد که فرزندتان در سه ماهگی نیاز دارد که حدود ۱۵ ساعت در خواب باشد و تنها ۵ ساعت از این میزان را به روز اختصاص دهد. این نکته را باید بدانید که برخی نوزادان به صورت ژنتیکی به خواب بیشتری نیاز دارند از همین رو نیازی نیست نگران باشید اگر فرزندتان ساعات بیشتری را در خواب سپری میکند.

سه ماهگی نوزاد

تست هوش در سه ماهگی نوزاد

شاید باور این مسئله کمی سخت باشد اما باید بدانید که شما از سه ماهگی نوزاد میتوانید به این مسئله پی ببرید که چه چیزهایی میتواند بر روی هوش او تاثیر مستقیم داشته باشد و با پرورش آنها آینده ای درخشان برای فرزندتان فراهم آورید.  هر پدر و مادری احساس می کند که کودکشان متمایز بوده و از هوش بالایی برخوردار است . البته باید گفت که  هر کودکی تفاوت های منحصر به فرد خود را دارد. نوزاد سه ماهه ، در حال تلاش برای دریافت اطلاعات مربوط به محیط اطراف خود است. در سن سه ماهگی ، تلاش برای حرکت، و درک اطراف بیشتر شده و نگاه ثابت تری دارند. آنها سعی می کنند مفهوم ارتفاع را درک کرده و به طور خلاصه مدام در حال کشف و جستجو هستند. مغز نوزاد سه ماهه در هنگام تولد دارای مجموعه ای بی نظیر از سلول های عصبی شناخته شده (نورون) است. همانطور که نوزاد در حال کشف تجربیات جدیدی است، نورون ها واکنش نشان داده و پیام ها را از طریق مسیرهایی به نام سیناپس، به یکدیگر ارسال می کنند. اکنون تصور کنید شنیدن  یک قطعه از آهنگ توسط نوزاد سه ماهه ،  صدای مادر، لمس کردن  پتوی مورد علاقه  و غیره ، همگی باعث تقویت بیشتر این سیناپس ها  می شوند.

به خاطر داشته باشید که حتی کتاب خواندن برای نوزاد و تماشای فیلم می تواند در روند رشد هوشی  نوزاد ، تاثیر زیادی داشته باشد. اسباب بازی های آویزان  از سقف، و اتصال تکه های کوچک اسباب بازی ، همگی باعث تلاش ذهنی نوزاد و رشد هوش او می شود. نوزاد سه ماهه در طی چند هفته، حالت چهره مادرش را تقلید می کند  و این است که نوزاد شما نه تنها احساسات خود را از طریق حالت صورت شما تقلید می کند، بلکه این احساسات را تجربه می کند. وقتی او لبخند می زند، دلیل بر رضایت و شادی او است. همچنین از حدود ۳ ماهگی، آنها تلاش می کنند که واکنش صوتی نسبت به شما داشته باشند. تعامل و ارتباط صحیح با نوزاد از همان ابتدای تولد جدا از موارد ژنتیکی ، در روند رشد هوش نوزاد تاثیر زیادی دارد.

سه ماهگی نوزاد

اگر به دنبال اطلاعت بیشتری در مورد خرید سیسمونی نوزاد هستید میتوانید در بخش بلاگ سایت مقالات مفید بیشتری را مشاهده بفرمایید. اینجا کلیک کنید

اگر هم قصد خرید سیسمونی نوزاد را دارید و یا احتیاج به اطلاعات درباره محصولات دارید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی مادرآن

 

مطالعه این مقاله رو به شما پیشنهاد میکنیم  اسهال نوزاد ، علل بروز آن و روش‌هایی ساده برای درمان این بیماری

نظر خودتان را ارسال کنید
سایر مقالات مفید برای شما


آخرین محصولات پر بازدید


logo-samandehi

کی از هدیه گرفتن بدش میاد آخه ؟

اگر میخواین برای اولین بار از سایت ما وسایل سیسمونی و بخرید کافیه

کد madaraan.ir و وارد کادر تخفیف سبد خرید بکنید و 10/000 تومان از ما هدیه دریافت کنید