برای دریافت مشاوره (در ساعات اداری) تماس بگیرید

ارتباط در واتساپ
02177682369

آغوشی

آغوشی

بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند از کالسکه برای حمل نوزادان خود استفاده کنند. بااین‌حال، در مکان‌های شلوغ که این دستگاه‌ها قابل استفاده نیستند و والدین ممکن است برای مراقبت از فرزندان خود دچار مشکل شوند. در چنین شرایطی، استفاده از آغوشی نوزاد می‌تواند راه‌حل ایده ال تری باشد. این آغوشی‌ها حس نگه‌داشتن نوزاد در آغوش را ایجاد می کنند، اما با مزیت  اینکه دست ‌های شما کاملاً آزاد است و احساس خستگی کمتر را در طول روز خواهید داشت. در آغوش گرفتن نوزاد مخصوصاً برای والدینی که دوقلو دارند با این وسیله بسیار راحت است و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که بدون هیچ زحمتی فرزندان خود را بدون خستگی حمل کنند. انواع مختلفی از آغوش نوزاد وجود دارد که نیاز های خاص والدین و کودک را برآورده  می کنند.

 آغوشی نوزاد چیست؟

آغوشی نوزاد یک وسیله حمل‌ برای نوزادان است که به والدین امکان می‌دهد نوزاد را در  آغوش بگیرند و هم زمان به کار های مختلف بپردازند. آغوشی نوزاد اغلب به‌صورت یک‌بند پارچه‌ای است که به دور بدن و شانه‌های والدین پیچیده می‌شود تا نوزاد در آن قرار گیرد. این وسیله حمل نوزاد می‌تواند در انواع و اشکال مختلفی ، ازجمله تسمه‌ای، قنداقی و کوله ‌پشتی  وجود داشته باشد.

استفاده از آغوشی نوزاد به والدین امکان می‌دهد تا نوزاد را با خود در طول روز حمل کنند و و هم زمان به فعالیت های روزانه بپردازند. درحالی‌که نوزاد در آغوش آن‌ها قرار دارد و احساس امنیت و راحتی می‌کند. همچنین استفاده از آغوشی نوزاد می‌تواند به برقراری ارتباط نزدیک‌تر و صمیمی‌تر بین والدین و نوزاد کمک کند. مهم است که در استفاده از آغوشی نوزاد از روش‌های صحیح و ایمن استفاده شود و دستورالعمل‌های تولیدکننده و راهنمای استفاده را رعایت کنید. همچنین، توصیه می‌شود قبل از استفاده از آغوشی نوزاد، با یک متخصص کودکان مشورت کنید تا به شما راهنمایی لازم را بدهد.

مزایای استفاده از آغوشی

محصولات مرتبط

نی نی لای لای

ساک لوازم نوزاد

مزایای استفاده از آغوشی

استفاده از آغوشی نوزاد برای والدین مزایا و فواید متعددی دارد، که شامل موارد زیر می‌شود:

  • احساس امنیت و آرامش برای نوزاد

آغوشی نوزاد به کودک دلبند شما امکان می‌دهد تا همراه والدین خود باشد و حس امنیت و آرامش کند. نوزادان به‌طور طبیعی به نزدیکی بدن و صدای والدین خود حساس هستند و آغوشی نوزاد این ارتباط نزدیک را تسهیل می‌کند.

  • تسهیل در مراقبت و نگهداری

با استفاده از آغوشی نوزاد، والدین می‌توانند به‌راحتی نوزاد را حمل کنند و درعین‌حال به کار های مختلف همچون آشپزی بپردازند.

  • تقویت ارتباط بین والدین و نوزاد

استفاده از آغوشی نوزاد به والدین امکان می‌دهد تا به‌صورت دائم با نوزاد خود در تماس باشند و ارتباط نزدیک‌تری را تجربه کنند. این ارتباط نزدیک باعث ایجاد احساس امنیت و اطمینان در نوزاد می‌شود و به رشد جسمی و روانی کودک کمک زیادی می کند.

  • آرام شدن سریع نوزاد

برخی از نوزادان مضطرب نیاز به محیطی آرام بخش دارند. با استفاده از آغوشی نوزاد، شما می‌توانید نوزاد خود را در آغوش بگیرید و به آرامش برسانید. حرکت و صداهای آرام آغوشی نوزاد می‌تواند به تسکین نوزاد کمک کند و او را به خواب ببرد.

  • آزادی حرکت برای والدین

استفاده از آغوشی نوزاد به والدین اجازه می‌دهد تا در فضای باز، در خانه یا در مکان‌های عمومی به‌راحتی حرکت کنند. والدین می‌توانند با استفاده از آغوشی نوزاد، بالا و پایین رفتن از پله‌ها، پیاده‌روی‌ها و و سایر فعالیت های روزانه را راحت‌تر انجام دهند.

 

عواقب احتمالی استفاده نادرست از بغل کردن نوزاد چیست؟

داشتن دانش مناسب در مورد چگونگی نگهداری ایمن نوزاد بسیار مهم است، زیرا حمل نامناسب کودک با آغوشی می‌تواند منجر به آسیب، به ویژه به ستون فقرات نوزاد شود. به عنوان مثال، اینکه به طور دائم پای کودک را داخل آغوشی قرار دهید، نوزاد نمی تواند آزادانه پای خود را حرکت دهد و در نتیجه  خطر دیسپلازی هیپ افزایش پیدا می کند.

هنگامی که نوزاد در آغوشی می نشینید،  پای کودک باید آزاد باشد.

سخن پایانی

مهم است که یک آغوشی کودک با اندازه مناسب را انتخاب کنید که برای کودک شما متناسب باشد. نباید بیش از حد بزرگ باشد، زیرا ممکن است حمایت کافی برای بدن آن‌ها ایجاد نکند. برعکس، نباید خیلی کوچک باشد، زیرا ممکن است باعث ناراحتی شود و ساختار اسکلتی آن‌ها را در موقعیت نامناسبی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *